logo

       
TARGI DIZAJNU 

PRZYJAZNEGO DZIECIOM

   I KREATYWNEJ ZABAWY  

 idea1

 

„Design odgrywa bardzo ważną rolę w życiu dorosłego, wykształconego emocjonalnie i świadomego człowieka. Otacza nas każdego dnia wpływając na nasze samopoczucie, ułatwia bądź utrudnia nasze codzienne funkcjonowanie, oraz kreuje nasz współczesny świat, który obdarowuje nas najnowszymi technologiami i designerskimi gadżetami. Ale czy te wszystkie dobrodziejstwa XXI w. pozytywnie oddziałują na prawidłowy rozwój współczesnych dzieci, czyli młodego pokolenia, które ma w przyszłości kreować lepszą rzeczywistość?  

Organizując targi Dizajnu Przyjaznego Dzieciom dołożymy wszelkich starań, aby design zaprezentowany podczas wydarzenia był na wysokim poziomie, jednocześnie przyjazny dla otoczenia dziecięcego. Zadbamy również o kreatywną rozrywkę dla dzieci w różnym wieku, aby jak najlepiej i twórczo wykorzystać ten wspólny czas. Mamy nadzieję, że zobaczymy nie tylko ogromną radość w oczach dzieci, ale również spotkamy się z zadowoleniem rodziców uczestniczących w naszym evencie, co jest dla nas niezmiernie ważne."

Prezes fundacji BUENA
i pomysłodawca projektu
Renata Juszczak


IDEA PROJEKTU

 

Projekt "Dizajn Przyjazny Dzieciom" to fantastyczna przygoda w świecie designu dla dzieci i rzeczy ładnych tworzonych z pasją! To też świetna propozycja dla współczesnych rodziców, którzy w codziennym pośpiechu nie mają czasu na selekcję wartościowych i dobrze zaprojektowanych produktów dla swoich pociech.

W ramach tego projektu w październiku 2014 zorganizowaliśmy I Edycję Targów Dizajnu Przyjaznego Dzieciom i Kreatywnej Zabawy we Wrocławskim Centrum Kongresowym w kompleksie Hali Stulecia - były to pierwsze takie Targi na Dolnym Śląsku!  To prestiżowe miejsce, twórcza atmosfera, jaka panowała podczas Targów oraz setki radosnych i uśmiechniętych maluchów zdecydowało o sukcesie tego przedsięwzięcia.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji 

 

Nasze Targi to odpowiedź na potrzeby rodziców oraz gwarancja wysokiej jakości produktów dla dzieci, a także możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów rozwijających aktywność twórczą maluchów, przygotowanych odpowiednio dla każdej grupy wiekowej.  Tymi działaniami chcemy zwrócić szczególną uwagę na wpływ designu i otaczających nas przedmiotów na rozwój dzieci oraz stworzyć przestrzeń przyjazną dzieciom, w której będą mogły aktywnie i twórczo spędzić dzień.


 CELE PROJEKTU

 

-Zwrócenie uwagi na wpływ designu i otaczających nas przedmiotów na prawidłowy rozwój dziecka;

-Propagowanie twórczego i kreatywnego spędzania czasu z dziećmi;

-Zachęcanie rodziców do dostrzegania i rozwijania zdolności artystycznych swoich dzieci;

-Stworzenie okazji do dialogu w relacjach: rodzic- dziecko, rodzic-rodzic, rodzic-pedagog, dziecko-dziecko w celu wymiany swoich doświadczeń;

-Stworzenie okazji do wzajemnego inspirowania się w dalszych działaniach twórczych;

-Szukanie odpowiedzi na pytanie: Czy otaczające nas przedmioty to dobrodziejstwa XXI w. czy poważne zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dzieci?

-Propagowanie wartości polskiego designu;

-Wspieranie i promowanie Twórców designu, rękodzieła dla dzieci i nie tylko;

-Propagowanie innowacyjnych projektów związanych z designem dla dzieci.

-Stworzenie okazji do jak najlepszego zaprezentowania się wystawcom podczas targów oraz bezpośredniej sprzedaży i kontaktu z klientem;

-Inwestycja w młode pokolenie;

-Wyzwolenie społecznej energii i kreatywności;

-Stworzenie przestrzeni przyjaznej dzieciom;

-Stworzenie okazji do wartościowych zakupów dobrego designu;

-Zwiększenie uczestnictwa mieszkańców Wrocławia i okolic do kreatywnego spotkania z dobrym designem;

-Wzbogacenie oferty uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu;


 GENEZA

 

idea2

 W 2013 r. powstał projekt „I love hand made” mający na celu wspieranie i promowanie Twórców rękodzieła. W ramach tego projektu odbyły się dwie edycje kiermaszów oraz jeden świąteczny współorganizowany z CRZ Krzywy Komin.  Zdobyte podczas wydarzeń doświadczenie, obserwacja rynku artystycznego, a także potrzeb mieszkańców Wrocławia, zachęciły do rozszerzenia projektu i stworzenia nowej marki, będącej alternatywą dla wszystkich miłośników dobrego designu.

Cele "I love hand made" będą kontynuowane w ramach nowego projektu. 

Newsletter

Reklama

 

logobuenabok

Partnerzy

S&D         hala stulecia logo nowe              Iteco                    HUMANITARIUM             

 

design dla sztuk             logoPlayMaisBS 1                  skybowling                      logo kolor WCTD   


  

 centrum poznawcze                        tosinkowo.pngm                 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

Guguga                       Familie                      logo czasdzieci jpg xxl                    Logo totodesign      

 

             kultura                             ezebee                             klub-mamuski-logo