logo

       
TARGI DIZAJNU 

PRZYJAZNEGO DZIECIOM

   I KREATYWNEJ ZABAWY  

PROJEKT MIESIĄCA LISTOPAD 2016

Oceń ten artykuł
(1 głos)

PROJEKT MIESIĄCA LISTOPAD 2016 - Kategoria: "Cieplutki kocyk dla malucha"

Tak emocjonującego głosowania na Projekt Miesiąca jeszcze nie mieliśmy! Serdecznie dziękujemy Wszystkim autorom Projektów oraz Fanom, którzy zaangażowali się w zabawę? Zwycięzcą jesteśmy tak naprawdę wszyscy, ale jak to bywa w zabawach złoty medal jest tylko jeden. Projektem Miesiąca w listopadzie w kategorii ciepły kocyk dla malucha zostaję marka WemaDesign.pl - Szyjemy z pomysłem ze swoim kocykiem.

 

Wywiad z Martą i Weroniką, mamą i córką z WemaDesign.pl

Witam i gratuluję Paniom zwycięstwa w naszej listopadowej edycji Projektu Miesiąca, gdzie nasi czytelnicy wybierali spośród projektów kocyków przeznaczonych dla najmłodszych. Walka była zacięta do samego końca...

Tak, to prawda, ale i konkurencja była bardzo mocna. Produkty typu hand made, jakie Państwo promujecie, same w sobie są wyjątkowe, bo tworzone z miłością i zaangażowaniem. W większości są unikatowe i trudno dostępne w innym miejscu, co sprawia, że każdy projekt był piękny i trudny do porównania.

 unnamed_4.jpg

 

Czy wśród innych Projektów, które brały udział w naszej zabawie, któryś szczególnie przykuł Pań uwagę?

Bardzo podobał nam się projekt Felicja Gato(może dlatego, że lubimy róż ;) ), ale nasze serce skradł projekt Och! Handmade for you ponieważ, podobnie jak my, wykorzystuje żywe kolory i kształty do rozwoju psychofizycznego dziecka. To fantastyczne, że nawet tekstylia dla maluszków mogą stymulować ich zmysły. Na pomysł uszycia takich kocyków wpadłam zresztą, obserwując moją córeczkę, która obecnie ma 5 miesięcy i bardzo lubi leżąc na brzuszku przyglądać się kolorowym zwierzątkom. Zresztą kocyki, które widnieją na zwycięskim zdjęciu, są właśnie jej własnością ;)

 

Ale zacznijmy właściwie od początku. Kto tworzy markę Wema Design i jakie były kulisy jej powstania?

„WemaDesign”, a na początku po prostu „Wema”, powstała od pierwszych liter naszych imion: Weroniki i Marty, czyli córki i mamy. Powody były dwa - po pierwsze chciałyśmy wykorzystać nasze pasje i zainteresowania, by stworzyć coś wyjątkowego, co da radość innym, a jednocześnie innego od dotychczas dostępnych na rynku - stąd wiele autorskich projektów. Po drugie, miałyśmy dość marketowych wyrobów, których staranność wykonania i bezpieczeństwo pozostawiają wiele do życzenia.

 

Co jest najważniejsze dla Pań w kontekście firmy i do czego dążycie?

Najważniejsza dla nas jest staranność i oryginalność. Jeśli klient zamawia u nas poduszkę to nie po to, by po pół roku jej kolor ledwie dało się rozpoznać, a wypełnienie nadawało się tylko do wymiany. U nas wszystko odszyte jest do ostatniej niteczki ;) Takie jesteśmy - może czasem za bardzo przejmujemy się każdym detalem, ale kiedy potem słyszymy, że klientów ujmuje nasza dbałość o szczegóły to wiemy, że warto się starać.

 

"Najważniejsza dla nas jest staranność i oryginalność.

Jeśli klient zamawia u nas poduszkę to nie po to, by po pół roku jej kolor

ledwie dało się rozpoznać, a wypełnienie nadawało się tylko

do wymiany. U nas wszystko odszyte jest do ostatniej niteczki ;)"

 

 

Jak wygląda proces twórczy w WemaDesign?

Posiadamy wiele autorskich projektów, które zostały od początku do końca zaprojektowane w naszej pracowni. Niektóre z nich, jak lniana torba z białym i czarnym kotem, są naszymi najchętniej kupowanymi produktami. Często zaś przyczynkami do nowych projektów są sami klienci - oferujemy możliwość dowolnej kombinacji z prawie 300 tkanin więc klienci chętnie dopasowują produkty, na przykład pościele, do swoich wnętrz. Tak powstała piękna pościel marinistyczna, która została ciepło przyjęta i bardzo dobrze się sprzedaje, podobnie jak poduszka pod obrączki z tiulowym kwiatem.

 

unnamed_1_1.jpg

 

Jakie artykuły, projekty możemy kupić przy pomocy strony Wemadesign.pl? Jest ich dosyć sporo i tworzycie Panie nie tylko dla najmłodszych.

Właściwie na początku szyłyśmy same poduszki. Potem przyszła pora na pościele, torby ekologiczne i zabawki. Kiedy szłam do ślubu i zaczęłam interesować się akcesoriami ślubnymi, zaczęłyśmy projektować poduszki pod obrączki. Zaś kiedy na świecie miała pojawić się Maja, czyli moja córeczka, weszłam do środowiska mam i nasz asortyment rozwinął się na dobre o elementy wyprawki: poduszki na rogale do karmienia, ochraniacze, kocyki… niestety wciąż nie mamy czasu aby wszystkie realizacje umieszczać na bieżąco na stronie, ale szyłyśmy nawet poduszki na skrzynie i… koszyki z podusią dla piesków. O tak - dla zwierząt też już sporo uszyłyśmy ;)

 

W Państwa nazwie występuje słowo "design". Co ono oznacza dla Pań i czy jest on ważny?

Jest dla nas bardzo ważny. Design to projekt- oznacza, że coś powstało nieprzypadkowo, jest przemyślane i starannie dopracowane. Nasze produkty powstają z obserwacji potrzeb i zainteresowań, mają być użyteczne, a oprócz tego mają pięknie wyglądać. Bardzo lubimy otrzymywać od naszych klientów zdjęcia z ich wnętrz - nie raz widzimy przytulone dzieci, radosne uśmiechy przy rozpakowywaniu prezentów… to daje dużo energii!

 

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czy Wema Design przygotowało jakąś specjalną propozycję pod choinkę?

Jak najbardziej. W zakładce „Idą święta” jest kilka zaprojektowanych przez nas poduszek i maskotek, a na początku przyszłego tygodnia dojdą jeszcze dodatkowe poduszki i fartuszki. Poza tym mamy bardzo dużo zamówień świąteczno-mikołajkowych, gdzie obdarowani znajdą pod choinką pościele, poduszki i torby od WemaDesign. Zapraszamy do kontaktu mailowego czy poprzez Facebooka - przy większych zamówieniach zawsze dodajemy rabaty :)

 

Jakie plany macie Panie na przyszłość jeśli chodzi o Pań markę?

Ponieważ nasza firmowa Maja rośnie, zaczęłyśmy projektować dla niej sukieneczki i opaski z popularnymi ostatnio, ludowymi akcentami. Być może niedługo WemaDesign będzie miała własną linię ubranek? Niektóre z naszych małych klientek już mają swoje pierwsze folkowe spódniczki ;)

 

Serdecznie dziękuję za rozmowę i życzę Państwu samych sukcesów :-)

Dziękujemy, a ze swojej strony życzymy Państwu, aby tak szczytny projekt nadal rozwijał się i odkrywał kolejnych twórców hand made, których w Polsce nie brakuje. Warto, aby ich praca była doceniona, bo tworzą naprawdę wyjątkowe rzeczy.

 

 wema-design_LOGO.jpg      

WemaDesign.pl - Szyjemy z pomysłem

https://www.facebook.com/WemaDesignpl/

http://wemadesign.pl/

 

Rozmawiał: Wojciech Tomczyk - rzecznik prasowy Fundacji BUENA

 

 

Newsletter

Reklama

 

logobuenabok

Partnerzy

S&D         hala stulecia logo nowe              Iteco                    HUMANITARIUM             

 

design dla sztuk             logoPlayMaisBS 1                  skybowling                      logo kolor WCTD   


  

 centrum poznawcze                        tosinkowo.pngm                 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

Guguga                       Familie                      logo czasdzieci jpg xxl                    Logo totodesign      

 

             kultura                             ezebee                             klub-mamuski-logo