logo

       
TARGI DIZAJNU 

PRZYJAZNEGO DZIECIOM

   I KREATYWNEJ ZABAWY  

PROJEKT MIESIĄCA WRZESIEŃ 2016

Oceń ten artykuł
(1 głos)

PROJEKT MIESIĄCA WRZESIEŃ 2016 - Kategoria: "Plecak, torebka, worek - witaj szkoło!"

Mamy kolejnego zwycięzcę naszej comiesięcznej zabawy Projekt Miesiąca! Wrześniowa kategoria pokazała nam jak ważna jest ta rzecz, która towarzyszy naszym dzieciom przez cały rok szkolny, i że wcale nie musi być ona nudna. Cieszymy się, że jest tak wiele wspaniałych i kreatywnych projektów plecaków, torebek czy worków dla dzieci. Dziś gratulujemy jednemu z nich. A dokładniej dwóm projektantkom, które stworzyły markę Dwie Lewe Ręce. 


Chciałbym Paniom jeszcze raz pogratulować sukcesu w naszej wrześniowej edycji zabawy Projekt Miesiąca, w której czytelnicy wybierali spośród plecaków, torebek, worków, które nasze dzieci codziennie noszą do szkoły. Jak Panie myślą, czym Państwa projekt uwiódł czytelników, że udało się Paniom zdobyć te wyróżnienie?

Dorota: Na wstępie dziękujemy wszystkim osobom, które w nas uwierzyły i oddały głos na nasz projekt. Wygrana była dla nas bardzo miłym zaskoczeniem. Plecaczek często zwraca uwagę dzieci, głównie dziewczynek. Możliwość pokolorowania materiału na swój własny sposób sprawia, że torba, którą będą potem nosić do szkoły będzie autorska i spersonalizowana.

Natalia: Grafika naniesiona na plecaczek, została zainspirowana latem. Przedstawia chabry, maki i kłosy - nieodłączny element polskiego letniego krajobrazu.  To trochę jakby można było spakować garść lata i zabrać ją ze sobą do szkoły :)

 

Dwie Lewe Ręce, jak nazwa wskazuje, nie mogą należeć do jednej osoby. Zatem kto tworzy ten oryginalny duet i jak to się stało, że razem Panie postanowiły połączyć siły i zaprezentować produkty pod wspólną nazwą?

D: Dwie Lewe Ręce to Natalia Lament i ja, Dorota Jaskuła. Poznałyśmy się w szkole plastycznej, chodziłyśmy razem do klasy. Tak więc znamy się i przyjaźnimy już kilkanaście lat. W trakcie studiów na ASP w Gdańsku często robiłyśmy sobie nawzajem korekty prac, rozmawiałyśmy dużo o projektowaniu i ilustracji. Potem dostałyśmy wspólne zlecenie na projekt identyfikacji wizualnej. Bardzo dobrze się uzupełniałyśmy. I to był właśnie nasz wspólny początek. Świetnie nam się współpracuje.

 

"To, co nas najbardziej kręci to ilustracja.

I to właśnie łączy nasze produkty."

 

 

Portfolio Dwóch Lewych Rąk jest mocno zróżnicowane. Kartki, koszulki dla dzieci i dorosłych to tylko część rzeczy, które można znaleźć na stronie internetowej dwielewerece.com. Czy wynika to z różnych zainteresowań, inspiracji i obszarów, w których się realizujecie? Mocno też Panie podkreślają Trójmiejski charakter swoich Projektów.

D: Każda z nas jest inna, stąd różnorodność. To, co nas najbardziej kręci to ilustracja. I to właśnie łączy nasze produkty. Często wymyślając ilustrację wiemy już do czego zostanie wykorzystana, czy będzie to kartka okolicznościowa, torba czy kalendarz. Chyba najbardziej inspiruje mnie otoczenie. Moi bliscy, moje koty;) no i moje Trójmiasto.
N: Dla mnie inspiracją jest tak naprawdę wszystko w czym chcę ją widzieć. Od jakiegoś czasu, duży wpływ na to co robię ma praca z dziećmi. Razem z nimi rysuję, maluję, wyklejam. Rozmawiamy na tematy ważne i mniej ważne. Jest to dla mnie bardzo wartościowy czas. Ja uczę się od nich, one ode mnie i tak się nawzajem uzupełniamy :)

 

DwieLeweRece

 

Na moment chciałbym wrócić do Projektu Miesiąca, w którym wzięłyście Panie udział. Który z projektów byście Panie wyróżniły i dlaczego? Uważacie Panie, że taka promocja jak nasza zabawa jest potrzebna wśród produktów hand made?

D: Naszą uwagę przykuł projekt teczki Beltrani. Świetny pomysł by pobudzić kreatywność dziecka. Możliwość spakowania wszystkich przyborów zachęca dziecko do artystycznego wyżycia się, gdy tylko najdzie je na to ochota.

N: Każda inicjatywa promująca młody design jest potrzebna. Nam daje pozytywnego kopa do działania oraz możliwość sprawdzenia się. Natomiast rodzicom przybliża polskich projektantów, o których nie słyszeli do tej pory.


"Każda inicjatywa promująca młody design


jest 
potrzebna. Nam daje pozytywnego kopa


do działania 
oraz możliwość sprawdzenia się."

 

 

Czy mógłbym prosić o przybliżenie historii Lwa Kamerona, którego możemy znaleźć na Państwa stronie. Chyba najbardziej przykuł moją uwagę w pierwszej kolejności oprócz oczywiście Państwa zwycięskiej torebki.

N: Temat bardzo mi się spodobał. Lubię rysować duże zwierzęta, zwłaszcza jeżeli są pomarańczowe :) Lew Kameron to  zabawne opowiadanie Józefa Herolda o lwie, który uciekł od dentysty. Biegał po mieście z obolałym zębem szukając pomocy. Jednak wszyscy się go bali. Wszyscy oprócz małego Krzysia. Bajki dla dzieci są niesamowitym polem do popisu dla ilustratora.  Dla mnie praca przy tego typu rzeczach jest czasem wspaniałym. Zabawa kształtami i kolorami – czuję się wtedy trochę jakbym miała 5 lat. Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka.

 

Chciałbym poruszyć sprawę dizajnu. Co to dla Pań znaczy i jakie znaczenie ma on podczas całego procesu produkcji? Czym jest owy dizajn?

N: Dla mnie dizajn to branie pod uwagę każdego szczegółu w procesie projektowania, produkcji oraz finalnej formy. Staramy się by nasze produkty nie były tylko ładne, ale także funkcjonalne.

D: Na początku skupiałyśmy się głównie na ilustracji, ale z czasem zauważyłyśmy, że to nie wystarcza. Zaczęłyśmy poświęcać większą uwagę samemu procesowi produkcji, doborze materiałów, kroju, tak by produkt stanowił jedność z ilustracją.

 

W dzisiejszych czasach jako firma trzeba cały czas zaskakiwać nowościami i zmianami, wzbudzać emocje, aby istnieć na rynku. Czy możecie Panie zdradzić jakie macie plany związane z marką na przyszłe lata?

D: Ooo mamy dużo planów, ale zdradzimy tylko najbliższe, by nie zapeszać ;) Aktualnie jestem w trakcie projektowania kalendarza na 2017 rok. 

N: Ja przygotowuję cykl ilustracji Lwy Morskie, nawiązujących do herbu Gdańska. A już niedługo pojawi się nasza nowa kolekcja w jesiennych klimatach. Oczywiście nie zabraknie jesiennej torby kolorowanki. Chciałybyśmy otworzyć  pracownię, w której mogłybyśmy prowadzić warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych.

 

Serdecznie dziękuję Paniom za rozmowę, życzę samych sukcesów i do zobaczenia przy wydarzeniach wspierających przyjazny dizajn:-)

Dziękujemy.

 

dWIE LEWE RĘCE

 

Dwie Lewe Ręce


www.dwielewerece.com

 

 

 

Rozmawiał: Wojciech Tomczyk - rzecznik prasowy Fundacji BUENA

 

 

Newsletter

Reklama

 

logobuenabok

Partnerzy

S&D         hala stulecia logo nowe              Iteco                    HUMANITARIUM             

 

design dla sztuk             logoPlayMaisBS 1                  skybowling                      logo kolor WCTD   


  

 centrum poznawcze                        tosinkowo.pngm                 

 

 

PATRONAT MEDIALNY

Guguga                       Familie                      logo czasdzieci jpg xxl                    Logo totodesign      

 

             kultura                             ezebee                             klub-mamuski-logo